Vietnam, Kambodža

Podmanivý Vietnam zo severu na juh. Veľkolepé dračie zuby v Halong Bay, koloniálne mestá, ktoré nás ponoria do svojich úchvatných dejín, Vietnamská vojna. Následne relax na najkrajšej kambodžskej pláži v Koh Rong a na záver ikona krajiny – Angkor Wat. Cestovateľská dávka, ktorá vás svojimi chuťami, historickými odkazmi a plážovou exotikou istotne uspokojí.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ plavba ikonickým Halong Bay, pomedzi tzv. Dračie zuby
+ cisárske mesto Hue a romantický Hoi An
+ Cu Chi tunely – po stopách Vietnamskej vojny
+ kulinárske špeciality
+ živelný Saigon plnými dúškami
+ 3 dni na najkrajších plážach Kambodže – Koh Rong
+ emotívna návšteva múzea Tuol Sleng
+ Angkor Wat – symbol kambodžskej hrdosti
+ stretnutia s miestnymi SoloYolo kamarátmi

Vietnam, Kambodža

16 dní
od 2 660 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet do Vietnamu

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa účastníkov SoloYolo zájazdu a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

2. Prvý dotyk vietnamskej exotiky

Prílet do Hanoja. Ubytujeme sa v hoteli, nadýchneme sa a vykročíme do rozmanitého sveta. Štýlovo, sediac na rikšiach a s vietnamským vetrom vo vlasoch. Staneme sa súčasťou pouličného ruchu, ktorý je tak príznačný pre Hanoj. Zájdeme do úzkej uličky, v ktorej medzi budovami premáva vlak. Neuveriteľná trať. Ochutnáme originálne Pho Bo a občerstvíme sa sladkým ovocím? Príjemný večer v živom Hanoji.

3. Halong Bay a dračie zuby

Nasadneme na tradičnú loď Junk a budeme sa plaviť cez ikonický Halong Bay (UNESCO), pomedzi špicaté skaliská trčiace zo zelenkastej vody, tzv. Dračie zuby. Legenda vraví, že táto drsná príroda vznikla počas toho, keď drak bežal z hôr do mora a búšiacim chvostom opracoval pobrežie a okolité ostrovy. Preto Ha Long znamená: „Kde drak klesá do mora.“ Strmé útesy zaliate Juhočínskym morom a my na jeho hladine. Nasávame exotiku, fotíme nádhernú panorámu a ochutnávame špeciality z hlbín mora. Dáte si? Desiatky ostrovčekov okolo nás, tropické slnko a magická jaskyňa Sung Sot Cave.

4. Stará štvrť pulzujúceho Hanoja

Začneme ráno ako domáci? Cvičením Tai Chi pri jazere Hoan Kiem? Potom navštívime pagodu Tran Quoc, maličkú pagodu na jednom pilieri, prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzóleum a útulný domček, v ktorom vodca býval. Všetko po blízku. Pozrieme si aj kamenné vyobrazenia v Chráme literatúry, sídle prvej národnej univerzity? Ulice starej štvrte nazvané podľa jednotlivých remesiel. Silk Street alebo Paper Street. A pred nimi sa na chodníkoch vyvárajú tie najlepšie dobroty z vietnamskej kuchyne. Nerozvoniavajú iba reštaurácie, ale celé mesto. Máte chuť na hada? A čo tak priamo tlčúce kobrie srdce v špeciálnej reštaurácií? Uvidíme, kto sa odváži. Aspoň raz treba zažiť aj vietnamské vlaky a pulzujúci život na zastávkach pri trati. Preto nastupujeme na večerný vlak (Hanoj-Hue) a v pohodlnom kupé sa presunieme do Centrálneho Vietnamu. Kto chce, môže radšej letieť. SoloYolo preplatí letenku do výšky ceny lístka na vlak.

5. Hue - zakázané mesto cisárov

Poznáte Zakázané mesto v Číne? Tak to vietnamské je ešte magickejšie. Cez starobylé brány k mohutným hradbám obkolesených priekopou. Vitajte v cisárskom meste Hue, v centre dynastie Nguyen. Dominantná citadela, zachovalé hrobky, farebné vyobrazenia zvierat a kamenné levy. Zahráme sa na cisára a hravou prehliadkou spoznáme život cisárov. Plavba po tzv. Parfémovej rieke k pagode Thiem Pu – symbolu mesta. Tá rieka skutočne vonia? Nechávame sa unášať prúdom, sledujeme život na brehoch a sme plní Vietnamu.

6. Romantický Hoi An

Krátky presun do Da Nangu po scenérickej ceste Dei Hai Van. Ryžové polia, vietnamsky vidiek a panoráma džungle s morom v pozadí. Tiahneme k piatim vrcholom Mramorových hôr, ktoré reprezentujú päticu prvkov (voda, drevo, oheň, zlato, zem). Krásne jaskyne zastrešujú budhistické svätyne. Alebo si radšej oddýchneme na bielej pláži My Khe, kde kedysi odpočívali aj americkí vojaci? Vyskúšame aj tradičný basket boat dancing? A poobede kultúrny bonbónik – romantický Hoi An (UNESCO). Historické obchodné mestečko bolo kedysi rušným medzinárodným prístavom. Nádherná architektúra v elegantnej kombinácii vplyvu Číňanov, Japoncov ale aj európskych kolonizátorov. A keď sa večer rozsvietia lampióny, zdokonalia siluetu mesta. Čarovnú atmosféru doplní aj miestny trh. Práve tu prichádzal exkluzívny tovar z Číny a odľahlých kútov Ázie. V SoloYolo milujeme živelné trhy plné vôní, chutí a farieb. Japonský most, loďky, útulné uličky. Chýba k tomu ešte niečo? Príjemný večer na terase s vynikajúcim jedlom.

7. Saigon - Ho Či Minovo mesto

Prelet ponad vietnamskú džungľu do Ho Či Minovho mesta. Moderná metropola, najväčšie mesto Vietnamu. Old Saigon, koloniálna budova pošty, katedrála Notre-Dame či rušné trhovisko Ben Thanh. Vyjdeme späť na ulicu a pomedzi tisíce motoriek prídeme do reštaurácie s najlepším Pho Bo v meste. Alebo dáte prednosť čerstvému Bun Bo Nam Bo? Voľnejší program zakončíme drinkom v Chill Skybare na 25. poschodí s nádhernou siluetou osvetleného Saigonu. Ho či Minovo mesto plnými dúškami.

8. Cu Chi tunely a Vietnamská vojna

Vietnam nás stále prekvapí niečím novým. Vojenské tunely Cu Chi – obdivuhodne vybudovaná základňa pre 10 000 vojakov Vietcongu. Prechádzame podzemným svetom a nechápeme, ako tu mohli žiť dlhé mesiace. Neuveriteľná vynaliezavosť a vojenské odhodlanie. Práve to spôsobilo jednu z najväčších vojenských tráum USA. Múzeum vojny, nástražné systémy, väznice. Kto chce, môže si aj zastrieľať zo samopalov na strelnici. Kvalitný výklad histórie od francúzskej kolonizácie až po dnešok. Aby sme pochopili súvislosti.

Na vojnu si zrejme spomenieme aj večer pri drinku, kde zapolemizujeme nad tým, ako by Vietnam vyzeral, keby vojna skončila opačne. Každý to vidí inak, v tom má Vietnam svoje čaro. Akú morskú potvoru ochutnáme dnes? Zoznam must-try jedál je nekonečný. Zrejme nezostaneme iba pri jednom. Gurmáni si prídu na svoje.

9. Koh Rong - relax v kambodžskom raji

Krátky let do kambodžského Sihanoukville. Následne sa hodinu plavíme Thajským zálivom, k brehom malebného ostrovčeka Koh Rong. Ideálne miesto pre plážový relax v SoloYolo štýle. Čiže nielen dokonalé pláže, ale aj útulné podniky so skvelou atmosférou. O desať rokov to tu bude pohltené turizmom a my budeme spomínať na to, ako sme si tento ostrov užili ešte s autentickým šmrncom. Ubytujeme sa v komfortných domčekoch priamo na pláži. Zaslúžený oddych od živelného Vietnamu. Krištáľovo čistá voda, biely piesok, kokosové palmy. A k tomu ľadový koktail, SoloYolo vás pozýva. Takáto idylka nás čaká na najkrajších plážach Kambodže.

10. Koh Rong - relax v kambodžskom raji

Oddychový deň. Leňošíme na pláži a chytáme bronz. Pre záujemcov poobede výlet loďou na okolité pláže a na najlepšie miesta na šnorchlovanie. Ponoríme sa do podmorského sveta a húfy rýb sa budú hemžiť všade okolo nás. Po západe slnka si zaplávame so svetielkujúcim planktónom. Nezabudnuteľný zážitok. Zábavný večer pri dobrom jedle. Ochutnáme aj khmérsku whisky?

11. Koh Rong - relax v kambodžskom raji

Oddychový deň. Leňošíme na pláži a chytáme bronz. V SoloYolo sa snažíme žiť aktívne. Kto bude mať záujem, privstane si so sprievodcom a spolu privítame východ slnka ranným behom po pláži.

12. Hlavné mesto Phnom Penh

Ráno trajektom do Sihanoukville a autobusom do Phnom Penhu. Návšteva múzea Tuol Sleng – bývalej väznice a mučiarne kambodžskej inteligencie. Symbol hrôzostrašného režimu Červených Khmérov s Pol Potom na čele. Pri pohľade na zachovalé cely, nástroje na mučenie a fotky zmrzačených obetí nám zakaždým nabehnú zimomriavky. Kvalitný výklad histórie kambodžskej genocídy na tom najvhodnejšom mieste. Jeden z najemotívnejších zážitkov našej cesty. A keď sa následne prejdeme cez park popri rieke Tonle Sap, pochopíme, prečo sa Kambodžania tak usmievajú a tešia zo života. Zlatistý prezidentský palác s podobizňou kráľa Sihamoniho, elegantné štvrte, ulice plné výborného street foodu.

13. Siem Reap – brána k Angkor Watu

Kambodžská genocída bola významným míľnikom a my si ju na vražedných poliach Killing Fields pripomenieme ešte raz. Presklená veža Choeung Ek naplnená ľudskými lebkami ako desivá pripomienka zverstva Pol Pota. Z hlavného mesta sa presúvame cez kambodžský vidiek, ryžové polia a dedinky s klasickými domčekmi na vysokých nohách do mesta Siem Reap. Vstupná brána do stredovekého Angkor Watu. Pivo Angkor a voľný večer na terase miestnej reštaurácie, kde nasejeme pulzujúcu atmosféru Siem Reapu. Akú delikatesu ochutnáme dnes? Všetko je pripravené na zajtrajší vrchol.

14. Úchvatný Angkor Wat

Celodenná prehliadka stredovekého komplexu chrámov hlboko v džungli. Pýcha krajiny Angkor Wat priťahuje celý svet. Kedysi centrum Angkorskej ríše, teraz symbol kambodžskej hrdosti. Prechádzaním po chodbách obložených obrovskými balvanmi sa ocitáme v temnom stredoveku. Okolie zdobia ďalšie unikátne chrámy, kamenné sochy či skalnaté brány s motívmi ľudských tvárí a črtami obrov – Bayon Temple vo vnútri opevneného komplexu Angkor Thom. Alebo chrám Ta Prohm, ktorého základy po stáročia obrastajú mohutné korene stromov. Zalietame si na lianách ako Angelina Jolie vo filme Tomb Rider? A potom sadáme na schodiská chrámu Prae Roup, srkáme kokosové mlieko a sledujeme západ slnka na kambodžskom horizonte. SoloYolo precízne spoznávanie. Fascinujúci záver nášho ázijského dobrodružstva.

15. Good bye Cambodia

Výborné raňajky, posledné dokupovanie suvenírov na miestnom trhu alebo relaxačné masáže. Poobede presun na letisko a odlet domov.

16. Späť doma

Prílet. Juhovýchodná Ázia nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodné letenky s letiskovými poplatkami
 • lokálne prelety (Da Nang – Ho Či Minovo mesto, Ho Či Minovo mesto – Sihanoukville)
 • kvalitného slovenského sprievodcu 24/7 a miestnych sprievodcov
 • pohodlné ubytovanie (3* – 4* hotely)
 • komfortnú dopravu
 • raňajky
 • všetky vstupy na atrakcie a všetky denné výlety podľa programu

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • stravu okrem uvedenej
 • víza (Vietnam – pomôžeme s vybavením pred odletom, Kambodža – jednoduché vybavenie po prílete do Kambodže)

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 2 voľné strany.
 • Očkovanie nie je povinné žiadne očkovanie.

SoloYolo však odporúča zvážiť očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

Previous

Next

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*