Thajsko, Malajzia, Singapur

Vstupná brána do srdca juhovýchodnej Ázie. Bláznivý Bangkok ako mesto anjelov, ktoré neustále žije. Fascinujúca história, ázijská živelnosť a jedlo od výmyslu sveta. Fantastická thajská kuchyňa poteší každého gurmána. Relax, adrenalín a nezabudnuteľné zážitky na nádherných plážach. Kuala Lumpur v plnej kráse a na záver vyblýskaný Singapur.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ atraktívny Bangkok – top atrakcie, thajské masáže, osvedčené podniky
+ historické odkazy
+ plávajúce trhy Damnoen Saduak
+ 5 dní v thajskom raji na najkrajších plážach
+ vynikajúca thajská kuchyňa, malajzijské špeciality
+ moderná metropola Kuala Lumpur – Petronas Twins Towers, Batu Caves, čínska štvrť
+ vyblýskaný Singapur
+ stretnutia s miestnymi SoloYolo kamarátmi

Thajsko, Malajzia, Singapur

15 dní
od 1 890 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet do Thajska

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa účastníkov SoloYolo zájazdu a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

2. Vitajte v Bangkoku

Bangkok nás zhltne od prvej minúty. Ste pripravení? Večer strávime na rušnej ulici Khao San plnej hudby, zábavy a skvelého jedla. Akú thajskú špecialitu ochutnáme ako prvú? Polievku Tom Yum alebo národné jedlo Pad Thai? A možno oboje.

3. Plávajúce trhy a thajský vidiek

Dnes zažijeme živelnosť Thajska na plávajúcich trhoch Damnoen Saduak. Krátky presun autobusom, následne sadáme do člnov a kanálmi sa prebíjame cez organizovaný chaos na vode. Ochutnávame ovocie od výmyslu sveta. Ako chutí rambután? Exotické vône si nás ihneď podmania. Fantastický program pokračuje návštevou historického mostu na rieke Kwai. Neskôr kvalitný výklad budhizmu pri monumentálnej stavbe Nakhon Pathon.

Návrat do Bangkoku. Vo vychýrenej reštaurácii ochutnáme thajské kari. Žlté, zelené alebo to najpikantnejšie červené? Každý si vyberie svoj level. A k tomu thajské pivo. Dáme si Singhu (lev) alebo Chang(slon)?

4. Skok do thajskej histórie a nočný život v Bangkoku

Cestujeme v čase a navštevujeme nádherný klenot thajskej histórie. Zlatý kráľovský palác nás ohúri. Jeho lesk sa nám ešte dlho bude premietať pred očami. Hneď vedľa v chráme Wat Pho uvidíme ďalší unikát. Najväčší ležiaci Budha. A keď vyjdeme na ulicu, ochutnáme niečo lahodné zo street foodu.

Po náročnom dni vychýrená thajská masáž. Krajiny spoznávame autenticky, preto nechýba ani návšteva kontroverznej štvrte Patpong. Kto bude chcieť, zájdeme aj na skvelú Calypso Cabaret Show. Večer plný prekvapení, ktoré pobavia každého. Bangkok je mestom, kde určite nájdete, čo hľadáte.

5. Voľný deň v Bangkoku

Voľný program. Park Lumpini, nákupy v obrovských obchodných centrách, čínska štvrť, thajské metro alebo ochutnávanie lokálnych špecialít? Dnes spoznávame bežný život v Thajsku. A čo tak večera na streche mrakodrapu? Sprievodca vám vo všetkom poradí.

Nočný presun na juh, do provincie Krabi.

6. Prvý koktail na thajskej pláži

Blížime sa k plážam a čaká nás 5 dní v thajskom raji. K dispozícií je mnoho aktivít a je len na nás, ktoré z nich si zvolíme. Ponuka je geniálna a výber bude o to náročnejší.

Kokosové palmy, biely piesok a tyrkysové more. Dokonalá kombinácia. Takáto idylka nás čaká prvý večer na najkrajších plážach Thajska. A k tomu SoloYolo ľadový koktail ako pozornosť od nás.

7. Objavujeme thajské ostrovy

Ráno nasadáme na loďku a vyrážame objavovať najkrajšie thajské ostrovy. Keď prídeme na prvú pláž, budeme tam len my. Reset od komercie. A to v spoločnosti skákajúcich delfínov. Meníme pláže, aby sme okúsili viac z thajského raja. Kde sa nám bude páčiť, tam sa zdržíme dlhšie. Popritom skáčeme do priezračnej vody k húfom rýb, šnorchlujeme a užívame si život v YOLO štýle.

8. Relax na dokonalých plážach.

Plážová rozprávka pokračuje. Opaľujeme sa, potápame, kajakujeme a užívame si tropickú exotiku. Prečo sme sa ešte nevozili na slonoch alebo neodfotili s tigrami? Po tom, čo nám to sprievodca vysvetlí, pochopíme, aké odporné biznisy ukrývajú temné stránky turistických zábaviek. V tomto momente oceníme novú filozofiu SoloYolo cestovania.

9. Malebné ostrovy Bamboo a Phi Phi

Zrána nádherný ostrov Bamboo a potom? Ostrov Koh Phi Phi je láska na prvý pohľad. Nie náhodou si tvorcovia filmu The Beach vybrali práve tento. Plavíme sa pomedzi obrovské špicaté skaliská trčiace z mora, tzv. dračie zuby a sledujeme tie veľké útesy. Po vynikajúcom obede chytáme bronz na pláži s romantickou scenériou.

10. Relax na dokonalých plážach.

K dispozícii možnosť absolvovať kurz školy varenia. Dáte sa na to? Doma zapôsobíte thajskou špecialitou. Pod rozpáleným slnkom vytiahneme loptu a zahráme si volejbal alebo futbal. Plus, sprievodca má pripravené aktivity, pri ktorých budeme praskať od smiechu. Ktoré pláže sa vám páčili najviac? V SoloYolo milujeme všetky. Večer živá hudba v miestnom podniku a rozlúčka s thajským rajom.

11. Moderná metropola Kuala Lumpur

Odlet priamo do Kuala Lumpur.
Kozmopolitný Kuala Lumpur nás víta vo veľkom štýle. Skvelá infraštruktúra, množstvo sklenených mrakodrapov, čisté parky. Nádherná silueta osvetlených dvojičiek Petronas Twins Towers a fontány tancujúce v rytme hudby.

12. Jaskyne Batu Caves

V spoločnosti poskakujúcich opíc kráčame k jaskyniam Batu Caves. Vonné tyčinky a duch hinduizmu nás na okamih vrhnú do Indie. Hinduisti totiž jaskyne využili na zastrešenie svojich chrámov. Pri východe na nás čaká opäť gang opíc, ktoré skáču všade naokolo. Bezpečne sa s nimi zoznámime a pozrieme si toto zvieracie divadlo.

Pre záujemcov možnosť návštevy televíznej veže Menara Kuala Lumpur, z ktorej budeme mať mesto ako na dlani. Následne navštívime bláznivú čínsku štvrť, kde ochutnáme aj nemožné. Alebo si pozrieme aj mešitu Masjid Jamek? Sme predsa v Malajzii, krajine mnohých náboženstiev. Večer posedenie v populárnych podnikoch.

13. Nočná panoráma Singapuru

Ráno presun klimatizovaným autobusom na juh, na ostrovný Singapur. Večerná plavba s panoramatickým pohľadom na Singapur.

14. Vyblýskaný Singapur

Noblesa Singapuru nás presvedčí o tom, že je to mesto 21. storočia. Moderné finančné centrum plné mrakodrapov. Singapur sa stal ekonomickým zázrakom a my si povieme, ako k tomu došlo. Známy hotel Marina Bay Sands s bazénom na streche, Merlion Park so symbolom mesta morským levom, záhrady Gardens by the Bay či jedinečná čínska štvrť so street foodom oceneným michelinskou hviezdou. Záver zájazdu vo veľkom štýle.

Dokupujeme posledné darčeky, milióny zážitkov kladieme do kufra a pekne opálení sa vraciame späť do Európy. Nočným letom, aby nám cesta zbehla čo najrýchlejšie.

15. Späť doma

Prílet. Juhovýchodná Ázia nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj neskôr na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s letiskovými poplatkami
 • kvalitného slovenského sprievodcu 24/7
 • pohodlné ubytovanie (3-4* hotely)
 • komfortnú dopravu
 • raňajky
 • všetky vstupy na atrakcie a všetky denné výlety podľa programu

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • stravu okrem uvedenej

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 3 voľné strany.
 • Očkovanie nie je povinné žiadne očkovanie.

SoloYolo však odporúča zvážiť očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

Previous

Next

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*