Tanzánia + Zanzibar

Africké dobrodružstvo pre milovníkov prírody a plážového relaxu. Ideálna kombinácia. Mozaika nádherných zvierat na najkrajšom safari v Ngorongoro rozbúši srdiečko každému z nás. A potom pohľad na zasnežené Kilimandžáro a ozdoba zájazdu – tropický Zanzibar. Pestré farby Masajov, výrazne vône korenia a zábavné aktivity na brehoch Indického oceánu. Hakuna Matata, yolkáči.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ fascinujúca atmosféra čierneho kontinentu
+ najkrajšie africké safari – kráter Ngorongoro, Serengeti National Park
+ dobrodružné nocovanie v divočine
+ návšteva Masajov v ich tradičných dedinkách
+ let popri Kilimandžáru
+ 5 dní na tropických plážach Zanzibaru – all inclusive v štýlovom hoteli
+ pestrá ponuka atrakcií a zábavných aktivít
+ živelné africké trhy a kulinárske špeciality

Tanzánia + Zanzibar

12 dní
od 3 360 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet do Tanzánie

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa účastníkov SoloYolo zájazdu a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

2. Prvý nádych Afriky

Prílet do mesta Arusha. Sme v Afrike, v úplne inom svete od toho nášho. Pohľad na bežný život v krajine býva často tou najzaujímavejšou atrakciou. Prejdeme sa ulicami s naším sprievodcom, občerstvíme sa tropickým ovocím a nasajeme živelnú atmosféru Tanzánie.  Kultúrny šok nás príjemne obohatí a zoznámi nás aj s miestnou kuchyňou. Čo tradičné si dáme na večeru? Ako chutí ugali? Nechajte sa prekvapiť.

3. Jazero plné plameniakov

Čaká nás trojdnie plné nádhernej prírody. Aké zvieratá uvidíme, je otázne. V slobodnej prírode nie sú atrakcie naservírované na podnose. V tom je čaro safari, ktoré tak milujeme. Ideme však s naším overeným miestnym sprievodcom, ktorý ma čuch na unikátne zábery. Dáme mu tričko SoloYolo a hneď bude jedným z nás. Najprv presun dedinkami a kávovými plantážami k jazeru Manyara, kde uvidíme žirafy, slony, antilopy, ale najmä stovky plameniakov. Nádherná panoráma pred nami. Zbadáme aj levy lezúce na akácie? Poobede sa presúvame desiatky kilometrov do srdca národného parku Serengeti. Nocľah v našej pohodlnej 4* logde. Zvuky akého zvieraťa nás v noci upozornia na to, že spíme uprostred zvieracieho Manhattanu?

4. Legendárny Serengeti National park

Národný park Serengeti je ikonou Tanzánie. Po stopách tzv. Big Five – veľkej päťky (lev, slon, leopard, nosorožec, byvol) skoro ráno prenikneme do srdca africkej divočiny. Povieme si, ako tento pojem vznikol a ako dochádza k obrovskej migrácií zvierat práve cez túto oblasť. Na horizonte vychádza slnko a dopĺňa pohľadnicovú scenériu. Pol dňa tiahneme nekonečnými pastvinami a nasávame slobodu divokej prírody. Slová sú zbytočné, treba zažiť. Otvoríme strechu na džípe a obdivujeme fascinujúce zvieratá. Sledujeme ich pohyb, správanie a elegantné reakcie na okolie. Uvidíme aj šelmy v akcii? Dôjde k súboju o korisť? Čo na to hyeny? Alebo krokodílie oči v strehu vykukujúce z vody? Otočíme hlavu na oblohu a možno zazrieme supy krúžiace na belasej oblohe. Aj oni chcú niečo uchmatnúť. Nefalšované divadlo v pohybe. Podvečer presun k sopečnému kráteru Ngorongoro vo výške 2300 metrov. Zajtra nás čaká lahôdka africkej safari.

5. Safari v Ngorongoro

Ngorongoro, to najkrajšie safari v celej Afrike. Prichádzame ku kráteru plnému zvierat. Otvárame ústa a žasneme. Máme pocit, že africká príroda nám týmto kráterom otvorila náruč a objíma nás tým najkrajším spôsobom. Schádzame dole do vyhasnutej sopečnej kaldery a nestíhame fotiť. Aha lev, tam sú hrochy. Pozri, hyena s korisťou v čeľusti. Zebry, gazely, pakone, šakaly. Nádherná koncentrácia toho naj, čo africké safari ponúka. Ako na dlani. Na toto divadlo budeme spomínať do konca života. Poobede návšteva pestrých Masajov v ich tradičných dedinkách. Rôzne kultúry zoči-voči. Nerozumieme si, no úsmevmi si povieme všetko. V tom spočíva univerzálny jazyk nás ľudí. Elektrizujúce spomienky na ľudí žijúcich v úplne inom svete. SoloYolo autentické spoznávanie.

6. Let okolo Kilimandžára na Zanzibar

Prelet okolo najvyššej hory Afriky, zasneženej dominanty, ponad rozľahlé savany, do rozprávkového Zanzibaru. „Jambo, yolkáči?“ vítajú nás v našom štýlovom hoteli blízko mesta Nungwi (all inclusive). „Mambo,“ odpovedáme a hneď sme priatelia. Azúrové more, biely piesok a vysoké kokosové palmy. Tropická idylka v prvý večer na Zanzibare. Čím potešíme vyhladované žalúdky? Fantastickým barbecue mishkaki alebo grilovaným nyama choma? A k tomu SoloYolo ľadový koktail, pozývame vás.

7. Relax na nádherných plážach

Oddychový deň v africkom raji. Leňošíme na pláži, chytáme bronz a užívame si vlny Indického oceánu. Po tomto oddychu sme túžili. Sme na pobreží, ochutnáme teda aj špecialitu z mora? Gurmáni si prídu na svoje. Navrhujeme lahodný oktopus v omáčke z kokosového mlieka.

Bohatá ponuka zábavných aktivít na najbližšie dni. Fakultatívne, pre záujemcov. Môžeme sa potápať, šnorchlovať alebo vyskúšame kitesurfing? A čo tak prekvapenie v podobe jogy na surfe? Alebo navštívime korytnačky v prírodnom akváriu Mnarani či vzácne opice Red Colobus v Jozani Forest? Sprievodca je po celý čas s vami a vďaka jeho odporúčaniam si tento ostrov užijete do sýtosti.

8. Relax na nádherných plážach

V SoloYolo sa snažíme žiť aktívne. Kto bude mať záujem, privstane si so sprievodcom a spolu privítame východ slnka ranným behom po pláži. Po ňom sa osviežime čerstvým kokosovým mliekom alebo sladkým jackfruitom. Naďalej si užívame tropické pláže Zanzibaru. Dnes navrhujeme fakultatívny výlet na malebný ostrovček Mnemba Atol, ideálny pre šnorchlovanie. Ponoríme sa do podmorského sveta a húfy rýb sa budú hemžiť všade okolo nás.

9. Relax na nádherných plážach

Oddychový deň v africkom raji. Leňošíme na pláži, chytáme bronz a užívame si vlny Indického oceánu.

10. Relax na nádherných plážach

Zanzibar nás stále prekvapí niečím novým. Naďalej si užívame plážovú rozprávku.

Dnes zrejme nikto neodolá fakultatívnej prehliadke korenín, tzv. Spice Tour. Klinčeky, škorica, muškátové orechy a ukážka ich spracovania. Prípadne zájdeme aj do mesta Stone Town, ktoré je pod patronátom UNESCO. Zachovalá pevnosť alebo múzeum otrokárstva nás ponoria do histórie, aby nám pripomenuli trpké časy kupčenia s černochmi. Vykročíme na trh Darajani Market. Svet plný ruchu, vôní a výrazných chutí v nás zanechá hlboké dojmy. Toto je autentická Afrika. Visiace kusy mäsa, ryby, korenia a najsladšie ovocie na svete. Alebo kúpite pestrofarebné šatky ako suveníry pre známych? Sme v domovine fenoména skupiny Queen, Freddieho Mercuryho. Pozrieme si jeho dom?

11. Posledné slnenie na nádherných plážach

Rozlúčkový deň na pláži. Záverečné prechádzky po bielom piesku a dokupovanie suvenírov. Poobede presun na letisko a odlet domov.

12. Späť doma

Prílet. Afrika nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s letiskovými poplatkami
 • lokálne prelety (Arusha – Zanzibar, Zanzibar – Dar es Salaam)
 • kvalitného slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • pohodlné ubytovanie (3* – 4* hotely). V národných parkoch štandardné lodge. Na Zanzibare all inclusive v 4* hoteli Double Tree by Hilton Resort Zanzibar. Ak je vysoká obsadenosť, garantujeme iný hotel podobného štandardu.
 • komfortnú dopravu
 • plná penzia a na Zanzibare all inclusive
 • kompletné safari (vstupné do národných parkov, strava, terénne vozidlo so zdvíhacou strechou, lodge, večerný program, povinné sprepitné pre šoféra a jeho know-how)

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • víza (jednoduché vybavenie po prílete)

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 2 voľné strany.
 • Očkovanie – povinné očkovanie proti  žltej zimnici.

SoloYolo ďalej odporúča očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Nezabudnite aj na vhodné prevenčné prostriedky proti malárií. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

Previous

Next

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*