Srí Lanka

Perla Indického oceánu. Okúzľujúci ostrov symbolizujúci rajskú záhradu. Tak dobrosrdečných a milých ľudí stretnete málokde. Historické dedičstva zastrešené UNESCO, divočina plná zvierat, čajové plantáže. Na záver relax na nádherných plážach a nezabudnuteľné zážitky. Zasurfujeme si na cejlonskej vlne? Do čara Srí Lanky sa zamiluje každý.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ výstup na Sigiryu, tzv. leviu skalu
+ nádherné safari v národnom parku Minneriya
+ návšteva tradičnej dedinky na vidieku
+ úchvatné UNESCO historické pamiatky
+ scenérická cesta vlakom cez čajové plantáže
+ podmanivé srílanské špeciality
+ 4 dni relaxu na najkrajších plážach Srí Lanky
+ pestrá ponuka zábavných atrakcií na pobreží

Srí Lanka

11 dní
od 1 860 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet na Srí Lanku

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa účastníkov SoloYolo zájazdu a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

2. Colombo a skalný chrám v Danbulle

Prílet do hlavného mesta Colombo. Klasickú indickú živelnosť je cítiť aj tu. Občerstvenie ananásom a kokosovým mliekom. Nastupujeme do nášho autobusu a cez rušné ulice trielime priamo do vnútrozemia.

Presun tropickou krajinou do mesta Danbulla. V tajomnom skalnom chráme Golden Rock Temple nás nadchnú úžasné jaskyne, prepracované fresky a hravé sochy budhu. Neuveriteľné miesto plné spirituality. Kvalitný výklad histórie a budhizmu v tejto magickej atmosfére. Ochutnávame srílanskú kuchyňu. Akú špecialitu si dáme na večeru? Začiatok ako z rozprávky.

3. Levia skala Sigiriya a safari v divočine

Dnešné ráno pojmeme športovo. Ľahký výstup na Sigiryu (UNESCO), tzv. leviu skalu, zvládne každý. Za odmenu sa nám na vrchu tejto dvesto metrovej skalnatej pevnosti naskytnú úchvatné výhľady na okolitú panorámu. Pre záujemcov sa núka aj susedná skala. Vyzujeme si topánky a budeme na ňu kráčať v sprievode mníchov aj my? Ako za starých čias. Viac autentické, minimum turistov, pridaná hodnota v SoloYolo štýle.

Hovorí sa, že bez jazdy na slonovi sa zo Srí Lanky odísť nemá. No my to vidíme inak. Po tom, čo nám sprievodca vyobrazí temnú stránku tejto turistickej zábavky, pochopíme, o aký špinavý biznis ide. V SoloYolo uprednostňujeme safari a radšej sa dívame na slobodné zvieratá v divočine. Preto sa presunieme priamo k národnému parku Minneriya, kde zbadáme desiatky slonov v symbióze s nádhernou prírodou. Pri pohľade na ňu všetci oceníme kultivovanejšie cestovanie.

4. Starobylá Pollonaruwa a vidiek Srí Lanky

Mesto Polonnaruwa z 11. storočia (UNESCO) nás ponorí do dávnej histórie. A že vraj sa nedá cestovať v čase. Sadáme na bicykle a v štýle objaviteľov jazdíme pomedzi zachovalé ruiny. Nádherná dagoba, chrám Gal Vihara, kamenné sochy, paláce a zábradlia s vyobrazeniami. My v SoloYolo veríme, že švihom panovníkovho prútika tu všetko skamenelo a stvárnilo sa v sochách. Milovníci archeológie budú žasnúť. A my s nimi.

Aký je tradičný život Srílančanov na vidieku? Ryžové a škoricové polia, práca so zvieratami, nedotknuteľný pokoj. A k tomu jazda na kanoe po jazere. Privítajú nás vrúcnym úsmevom, tak typickým pre miestnych. Budeme si nesmierne vážiť, že nám venujú čas. Uvaríme si spolu niečo? Nechajte sa prekvapiť. Bude to delikatesa. Chuťová a estetická zároveň.

5. Kráľovské Kandy

Presun do kráľovského mesta Kandy (UNESCO). Kráľovská botanická záhrada či záhrada plná korení na to najchutnejšie karí. A v nej plantáže kardamonu, kurkumy a pod. Chrám Budhovho zubu – Dalaga Maligawa. Najposvätnejšie miesto miestnych budhistov. Počuli ste o sinhálskej kultúre? Sme v jej centre. A tak nesmie chýbať ukážka sinhálskeho tanca doplnená o ohňovú show. Pre záujemcov neskôr ajurvédska masáž. V čom spočíva ajurvédska medicína? Dozviete sa. Relaxačný večer, ktorý zharmonizuje naše telo a dušu. Večer kalokagatie.

6. Cesta vlakom cez čajový raj

Mesto Nuwara Eliya, tzv. Malé Anglicko, obklopené čajovými plantážami. Srí Lanka? Čaj, čaj, cejlonský čaj. V neďalekej fabrike ukážka spracovania tejto lukratívnej komodity. V rukáve máme prichystané ďalšie SoloYolo prekvapenie. Ale pšššt! Malebný prírodný skvost. Okúpeme sa v ňom sami ako minule?

Následne nezabudnuteľná cesta vlakom cez zelené kopce s čajovými plantážami, mystické doliny a horské tunely. Sme v rajskej záhrade? Prejdeme ten najkrajší úsek trate. Bollywoodská hudba a predajcovia všetkého možného. Vykukneme z okna a s vetrom vo vlasoch si vychutnávame nádhernú scenériu. V opojení slobody dúfame, že sa čas zastaví aspoň na rok. A možno sa aj zastaví.

Presun z kopcov k brehom Indického oceánu. Kokosové palmy, biely piesok a tyrkysové more. Dokonalá kombinácia. Takáto idylka nás čaká prvý večer na najkrajších plážach Srí Lanky. A k tomu SoloYolo ľadový koktail ako pozornosť od nás.

7. Relax na nádherných plážach

Exotické raňajky v hoteli, ktorý sme si už včera obľúbili. Dnes leňošíme na pláži, chytáme bronz a užívame si plážovú rozprávku. Skutočný raj na zemi. Po tomto oddychu sme túžili. K dispozícií je mnoho aktivít a je len na nás, ktoré z nich si zvolíme. Šnorchlovanie s korytnačkami a tropickými rybami. Staré opevnené mesto Galle, liaheň korytnačiek, Tsunami Museum, plavba s veľrybami. Alebo si zasurfujeme na cejlonskej vlne? Ponuka je geniálna a výber bude o to náročnejší.

8. Relax na nádherných plážach

Kto bude mať záujem, privstane si so sprievodcom a spolu privítame slnko ranným behom po pláži. Svieži štart do dňa. Naďalej si užívame plážovú rozprávku a výbornú srílanskú kuchyňu.

9. Relax na nádherných plážach

Sme tu pár dní a Srí Lanka nás stále prekvapí niečím novým. Naďalej si užívame plážovú rozprávku a výbornú srílanskú kuchyňu.

10. Záverečný relax na nádherných plážach

Posledný, rozlúčkový deň na pláži. Záverečné slnenie a dokupovanie suvenírov. To, čo sme na Srí Lanke zažili, nám už nikto nevezme. Poobede presun do Colomba a odlet domov.

11. Späť doma

Prílet. Srí Lanka nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj neskôr na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s letiskovými poplatkami
 • kvalitného slovenského sprievodcu 24/7
 • pohodlné ubytovanie (3-4* hotely)
 • komfortnú dopravu
 • polpenzia
 • všetky vstupy na atrakcie a všetky denné výlety podľa programu

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • stravu okrem uvedenej
 • víza (pomôžeme s vybavením)

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 1 voľná strana.
 • Očkovanie nie je povinné žiadne očkovanie.

SoloYolo však odporúča zvážiť očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

Previous

Next

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*