Nepál

„Krása Nepálu nespočíva iba v horách, ale aj v ľuďoch žijúcich v tieni týchto hôr.“ Apa Sherpa
Exkluzívna cesta s Tomášom Vilčekom do krajiny, ktorá je pre SoloYolo druhým domovom. Živelné Káthmandu, chrámy plné spirituality a spaľovanie mŕtvych. Rafting na rieke Trisuli vystrieda nezabudnuteľná túra v Himalájach a scenérické výhľady na zasnežené masívy. Na záver relax v útulnej Pokhare pri jazere Phewa. Autentické spoznávanie Nepálu.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ živelné Káthmandu – top atrakcie, rušný Thamel, príjemné podniky
+ rafting na rieke Trisuli
+ krátky trekking dedinkami v himalájskom predhorí
+ fascinujúca scenéria a výhľady na zasnežené osemtisícovky
+ prírodné termálne kúpele
+ útulná Pokhara – relax pri jazere Phewa, kajaking, paragliding
+ stretnutia s domácimi – nepálskymi SoloYolo kamarátmi
+ nepálske pochúťky

Nepál

12 dní
od 1 660 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet do Nepálu

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa účastníkov SoloYolo zájazdu a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

2. Živelné Káthmandu

Prilietame do Káthmandu. „Ahojte yolkáči. Ako sa máte?“ pozdraví nás vysmiaty Nepálčan Shiraj s takým akcentom, že budeme praskať od smiechu. Jeho čistý a bezpečný Hotel Temple Inn je blízko letiska a Pashupatinath – fascinujúceho komplexu hinduistických chrámov. Miesto plné spirituality, kde pri západe slnka sledujeme ceremóniu a posvätné spaľovanie tiel na ghátoch pri rieke. Krajší odchod z tohto sveta pre hinduistu neexistuje. K tomu jogíni, pútnici, pobehujúce opice. Neuveriteľný začiatok. A čo na večeru? Odporúčame vyskúšať národné jedlo Dal Bhat. Shiraj miluje SoloYolo a celý večer bude s nami popíjať výborný čaj. Alebo vysloví „Poď na pivo!“ a už bude vyťahovať pár vychladených. Úžasná možnosť stráviť večer s domácimi a pýtať sa ich na život v Nepále. SoloYolo pridaná hodnota. Hneď v prvý deň budete mať pocit, že tu žijete už rok.

3. Budhove oči a žijúca bohyňa Kumari

Výborné raňajky v cene. Následne sadáme do taxíkov a spoznávame bláznivú dopravu v srdci Nepálu. Hluk, špina, smrad, ale aj vône, úsmevy a pestrofarebné sárí. Mierime k budhistickej ikone Boudhanath. Fascinujúce, v akej súhre tu spolunažívajú rôzne náboženstvá. Zoči-voči sa budeme dívať na obrovské Budhove oči na vrchu stúpy a odfotíme sa s farebnými vlajočkami s modlitbami. Tie vietor symbolicky odveje po celom okolí. Aj na kráľovské námestie Durbar Square s tradičnými stupňovitými chrámami. Pútavý výklad histórie a tradícií v obkolesení holubov a potulujúcich sa kráv. Uvidíme aj žijúcu bohyňu Kumari v okne jej paláca? Nechajme sa prekvapiť.

4. Let k Everestu a rušný Thamel

Kto si chce splniť sen, môže si dokúpiť vyhliadkový let k Everestu (160 $). Najvyššie hory sveta budete mať pár kilometrov od seba. Nezabudnuteľné plachtenie vzduchom na nepálskom nebi. Podobná možnosť aj v Pokhare, let okolo annapurnského masívu.

Dnes nazrieme aj do bežných ulíc mimo turistickej časti a spoznáme viac autentického Nepálu. Podvečer sa túlame labyrintom úzkych uličiek v pulzujúcej časti Thamel a objavujeme miestne obchodíky. Nakúpime všetko možné za minimum. Kto rád zjednáva, príde si na svoje. Čaro Thamelu sa nedá vysvetliť, čaro Thamelu treba zažiť. Ideálne s miestnymi. Vieme, kde je najlepšia tibetská thukpa. Alebo si radšej dáte indické chicken tikka masala? „Spicy, not spicy?“ – opýta sa čašník. Dáme si aj vodnú fajku? Sme za. Pohodový večer so živou hudbou v thamelskom podniku.

5. Raftingom pod Himaláje do Pokhary

Mikrobusom sa dnes presunieme do útulného mesta Pokhara. Cestou však zažijeme veľa. Najprv sa vymaníme z útrob prašného Káthmandu, následne budeme zdolávať serpentíny v džungli, až prídeme k rieke Trisuli. Možnosť zraftovať časť jej toku. Zvládne to každý a ešte sa aj okúpeme v himalájskej rieke. Kto sa neodhodlá, pôjde v mikrobuse paralelne popri prúdu. Cesta zbehne ako voda, keď sprievodca porozpráva historky z Nepálu. Príchod do Pokhary. Láska na prvý pohľad. Nielen do tohto mesta, ale aj do majestátnych Himalájí. Z nadmorskej výšky 742 m n.m. pozeráme na osemtisícový masív. Nestačí zdvihnúť oči, treba aj hlavu. Fascinujúca panoráma v kombinácií s malebným jazerom Phewa. Odraz štítov hôr bude na hladine končiť pri našich nohách ponorených do osviežujúcej vody. Po tomto sme túžili.

6. Výhľad na 3 osemtisícovky

Odvezieme sa na priľahlý kopec Sarangkot, z ktorého budeme mať zasnežený masív ako na dlani. Manaslu, Lamjung Himal, jednotlivé Annapurny, Gangapurna, posvätná Machapuchare a vzadu Dhaulágirí. Výhľad na 3 osemtisícovky a mnoho sedemtisícoviek. Žasneme nad touto bielou rozprávkou pred nami. Pre záujemcov unikátna možnosť. Paragliding z tohto kopca. Stretneme sa až dole pri jazere? Poobede voľný program. Odporúčame sadnúť na kajak a užiť si ticho pádlovaním na hladine jazera Phewa.

7. Krátky trekking v Himalájach

Čas na krátku túru v himalájskom predhorí. Ľahká, nenáročná na vybavenie. Privítajú nás deti so zopätými rukami a s pozdravom Namasteee. Zaspievajú nám aj Resham Firiri? Prechádzame okolo domčekov z hliny, míňame jaky, bananovníky a zdravíme dedinčanov pracujúcich na ryžových poliach. Do nepálskeho vidieka sa zamilujete ihneď. Nocľah v skromnom Guesthouse, sme predsa v horách. Štýlové posedenie pri peci s okúzľujúcou atmosférou. Okolo nás ďalší trekkeri, s ktorými budeme kamaráti od prvej minúty. Ľudia v horách sú fantastickí.

8. Krátky trekking v Himalájach

Nádherný východ slnka a pohľad na zasneženú stenu Južnej Annapurny. Svieži štart do dňa. Výdatné raňajky a pokračujeme ďalej k úpätiu Himalájí. Stretávame šerpov nesúcich náklad pripevnený popruhom o čelo. Obdivuhodný výkon. Všade naokolo sýtozelená džungľa spievajúca od rána tie najkrajšie melódie. Prechádzame cez mosty, nenápadné dedinky a sledujeme život v nich. Pomôžeme miestnym so žatvou ryže? Všetci sa pobavíme. Zídeme do doliny, prejdeme ponad rieku a následný výstup do cieľovej dedinky Ghandruk. Dnes sa zapotíme, ale to k tomu patrí. Času máme dosť, nikam sa neponáhľame. Prišli sme si to predsa užiť. Zaslúžený oddych na terase nášho Guesthousu. Popíjame masala čaj a vychutnávame si posledné lúče na posvätnú horu Machapuchare. Raj na Zemi.

9. Krátky trekking v Himalájach

Luxusný výhľad po prebudení. Na raňajky s touto scenériou tak skoro nezabudneme. Veď pozrite fotky. Balíme veci a pomalým tempom sa vraciame druhou dolinou. Stretávame osly nesúce náklad do horských dediniek. Čas na relax v horúcich kúpeľoch priamo v prírode, vedľa búrlivej rieky. Posledné kroky našej túry a sme opäť v našom hoteli v Pokhare. Zdravo unavení a opálení. Vieme, kde majú to najlepšie momo v meste. SoloYolo pozýva všetkých. A neskôr aj na drink. Odmena za zvládnutú túru. Zájdeme do populárneho Busy Bee baru alebo Buzz baru, kde bol aj Bob Marley?

10. Relaxačný deň v Pokhare

Voľný program. Sprievodca odporučí kam zájsť na výbornú kávu, kvalitnú masáž, k vodopádom Davis Falls či na ochutnávku rýb priamo z jazera. Alebo si len ľahneme na trávu k jazeru či pôjdeme naň malou loďkou a hodíme reč s našimi nepálskymi kamarátmi. Atmosféra Pokhary nás bude baviť.

11. Späť v Káthmandu

Presun mikrobusom späť do Káthmandu (pre záujemcov krátky pohodlný let). Po príchode nákupy suvenírov v Thameli. Výborné čaje, kašmírové šály alebo kukri dýky. Posledný, rozlúčkový večer. To, čo sme v Nepále zažili, nám už nikto nevezme. Lúčime sa so Shirajom a odlietame domov.

12. Prílet domov

Prílet. Nepál nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj neskôr na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s letiskovými poplatkami
 • kvalitného slovenského sprievodcu 24/7
 • pohodlné ubytovanie (3-4* hotely) – okrem 2 nocí skromného nocľahu v horách
 • komfortnú dopravu
 • raňajky
 • všetky vstupy na atrakcie a všetky denné výlety podľa programu

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • stravu okrem uvedenej
 • víza (jednoduché vybavenie po prílete)

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 1 voľná strana.
 • Očkovanie nie je povinné žiadne očkovanie.

SoloYolo však odporúča zvážiť očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

Previous

Next

Client24.10. - 04.11.2018

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*