Nepál

„Krása Nepálu nespočíva iba v horách, ale aj v ľuďoch žijúcich v tieni týchto hôr.“ Apa Sherpa
Exkluzívna cesta s Tomášom Vilčekom do krajiny, ktorá je pre SoloYolo druhým domovom. Živelné Káthmandu, chrámy plné spirituality a spaľovanie mŕtvych. Rafting na rieke Trisuli vystrieda nezabudnuteľná túra v Himalájach a scenérické výhľady na zasnežené masívy. Na záver relax v útulnej Pokhare pri jazere Phewa. Autentické spoznávanie Nepálu.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ živelné Káthmandu – top atrakcie, rušný Thamel, príjemné podniky
+ rafting na rieke Trisuli
+ krátky trekking dedinkami v himalájskom predhorí
+ fascinujúca scenéria a výhľady na zasnežené osemtisícovky
+ prírodné termálne kúpele
+ útulná Pokhara – relax pri jazere Phewa, kajaking, paragliding
+ stretnutia s domácimi – nepálskymi SoloYolo kamarátmi
+ nepálske pochúťky

Nepál

12 dní
od 1 660 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet do Nepálu

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa účastníkov SoloYolo zájazdu a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

2. Živelné Káthmandu

Prilietame do Káthmandu. „Ahojte yolkáči. Ako sa máte?“ pozdraví nás vysmiaty Nepálčan Shiraj s takým akcentom, že budeme praskať od smiechu. Jeho čistý a bezpečný Hotel Temple Inn je blízko letiska a Pashupatinath – fascinujúceho komplexu hinduistických chrámov. Miesto plné spirituality, kde pri západe slnka sledujeme ceremóniu a posvätné spaľovanie tiel na ghátoch pri rieke. Krajší odchod z tohto sveta pre hinduistu neexistuje. K tomu jogíni, pútnici, pobehujúce opice. Neuveriteľný začiatok. A čo na večeru? Odporúčame vyskúšať národné jedlo Dal Bhat. Shiraj miluje SoloYolo a celý večer bude s nami popíjať výborný čaj. Alebo vysloví „Poď na pivo!“ a už bude vyťahovať pár vychladených. Úžasná možnosť stráviť večer s domácimi a pýtať sa ich na život v Nepále. SoloYolo pridaná hodnota. Hneď v prvý deň budete mať pocit, že tu žijete už rok.

3. Budhove oči a žijúca bohyňa Kumari

Výborné raňajky v cene. Následne sadáme do taxíkov a spoznávame bláznivú dopravu v srdci Nepálu. Hluk, špina, smrad, ale aj vône, úsmevy a pestrofarebné sárí. Mierime k budhistickej ikone Boudhanath. Fascinujúce, v akej súhre tu spolunažívajú rôzne náboženstvá. Zoči-voči sa budeme dívať na obrovské Budhove oči na vrchu stúpy a odfotíme sa s farebnými vlajočkami s modlitbami. Tie vietor symbolicky odveje po celom okolí. Aj na kráľovské námestie Durbar Square s tradičnými stupňovitými chrámami. Pútavý výklad histórie a tradícií v obkolesení holubov a potulujúcich sa kráv. Uvidíme aj žijúcu bohyňu Kumari v okne jej paláca? Nechajme sa prekvapiť.

4. Let k Everestu a rušný Thamel

Kto si chce splniť sen, môže si dokúpiť vyhliadkový let k Everestu (160 $). Najvyššie hory sveta budete mať pár kilometrov od seba. Nezabudnuteľné plachtenie vzduchom na nepálskom nebi. Podobná možnosť aj v Pokhare, let okolo annapurnského masívu.

Dnes nazrieme aj do bežných ulíc mimo turistickej časti a spoznáme viac autentického Nepálu. Podvečer sa túlame labyrintom úzkych uličiek v pulzujúcej časti Thamel a objavujeme miestne obchodíky. Nakúpime všetko možné za minimum. Kto rád zjednáva, príde si na svoje. Čaro Thamelu sa nedá vysvetliť, čaro Thamelu treba zažiť. Ideálne s miestnymi. Vieme, kde je najlepšia tibetská thukpa. Alebo si radšej dáte indické chicken tikka masala? „Spicy, not spicy?“ – opýta sa čašník. Dáme si aj vodnú fajku? Sme za. Pohodový večer so živou hudbou v thamelskom podniku.

5. Raftingom pod Himaláje do Pokhary

Mikrobusom sa dnes presunieme do útulného mesta Pokhara. Cestou však zažijeme veľa. Najprv sa vymaníme z útrob prašného Káthmandu, následne budeme zdolávať serpentíny v džungli, až prídeme k rieke Trisuli. Možnosť zraftovať časť jej toku. Zvládne to každý a ešte sa aj okúpeme v himalájskej rieke. Kto sa neodhodlá, pôjde v mikrobuse paralelne popri prúdu. Cesta zbehne ako voda, keď sprievodca porozpráva historky z Nepálu. Príchod do Pokhary. Láska na prvý pohľad. Nielen do tohto mesta, ale aj do majestátnych Himalájí. Z nadmorskej výšky 742 m n.m. pozeráme na osemtisícový masív. Nestačí zdvihnúť oči, treba aj hlavu. Fascinujúca panoráma v kombinácií s malebným jazerom Phewa. Odraz štítov hôr bude na hladine končiť pri našich nohách ponorených do osviežujúcej vody. Po tomto sme túžili.

6. Výhľad na 3 osemtisícovky

Odvezieme sa na priľahlý kopec Sarangkot, z ktorého budeme mať zasnežený masív ako na dlani. Manaslu, Lamjung Himal, jednotlivé Annapurny, Gangapurna, posvätná Machapuchare a vzadu Dhaulágirí. Výhľad na 3 osemtisícovky a mnoho sedemtisícoviek. Žasneme nad touto bielou rozprávkou pred nami. Pre záujemcov unikátna možnosť. Paragliding z tohto kopca. Stretneme sa až dole pri jazere? Poobede voľný program. Odporúčame sadnúť na kajak a užiť si ticho pádlovaním na hladine jazera Phewa.

7. Krátky trekking v Himalájach

Čas na krátku túru v himalájskom predhorí. Ľahká, nenáročná na vybavenie. Privítajú nás deti so zopätými rukami a s pozdravom Namasteee. Zaspievajú nám aj Resham Firiri? Prechádzame okolo domčekov z hliny, míňame jaky, bananovníky a zdravíme dedinčanov pracujúcich na ryžových poliach. Do nepálskeho vidieka sa zamilujete ihneď. Nocľah v skromnom Guesthouse, sme predsa v horách. Štýlové posedenie pri peci s okúzľujúcou atmosférou. Okolo nás ďalší trekkeri, s ktorými budeme kamaráti od prvej minúty. Ľudia v horách sú fantastickí.

8. Krátky trekking v Himalájach

Nádherný východ slnka a pohľad na zasneženú stenu Južnej Annapurny. Svieži štart do dňa. Výdatné raňajky a pokračujeme ďalej k úpätiu Himalájí. Stretávame šerpov nesúcich náklad pripevnený popruhom o čelo. Obdivuhodný výkon. Všade naokolo sýtozelená džungľa spievajúca od rána tie najkrajšie melódie. Prechádzame cez mosty, nenápadné dedinky a sledujeme život v nich. Pomôžeme miestnym so žatvou ryže? Všetci sa pobavíme. Zídeme do doliny, prejdeme ponad rieku a následný výstup do cieľovej dedinky Ghandruk. Dnes sa zapotíme, ale to k tomu patrí. Času máme dosť, nikam sa neponáhľame. Prišli sme si to predsa užiť. Zaslúžený oddych na terase nášho Guesthousu. Popíjame masala čaj a vychutnávame si posledné lúče na posvätnú horu Machapuchare. Raj na Zemi.

9. Krátky trekking v Himalájach

Luxusný výhľad po prebudení. Na raňajky s touto scenériou tak skoro nezabudneme. Veď pozrite fotky. Balíme veci a pomalým tempom sa vraciame druhou dolinou. Stretávame osly nesúce náklad do horských dediniek. Čas na relax v horúcich kúpeľoch priamo v prírode, vedľa búrlivej rieky. Posledné kroky našej túry a sme opäť v našom hoteli v Pokhare. Zdravo unavení a opálení. Vieme, kde majú to najlepšie momo v meste. SoloYolo pozýva všetkých. A neskôr aj na drink. Odmena za zvládnutú túru. Zájdeme do populárneho Busy Bee baru alebo Buzz baru, kde bol aj Bob Marley?

10. Relaxačný deň v Pokhare

Voľný program. Sprievodca odporučí kam zájsť na výbornú kávu, kvalitnú masáž, k vodopádom Davis Falls či na ochutnávku rýb priamo z jazera. Alebo si len ľahneme na trávu k jazeru či pôjdeme naň malou loďkou a hodíme reč s našimi nepálskymi kamarátmi. Atmosféra Pokhary nás bude baviť.

11. Späť v Káthmandu

Presun mikrobusom späť do Káthmandu (pre záujemcov krátky pohodlný let). Po príchode nákupy suvenírov v Thameli. Výborné čaje, kašmírové šály alebo kukri dýky. Posledný, rozlúčkový večer. To, čo sme v Nepále zažili, nám už nikto nevezme. Lúčime sa so Shirajom a odlietame domov.

12. Prílet domov

Prílet. Nepál nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj neskôr na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s letiskovými poplatkami
 • kvalitného slovenského sprievodcu 24/7
 • pohodlné ubytovanie (3-4* hotely) – okrem 2 nocí skromného nocľahu v horách
 • komfortnú dopravu
 • raňajky
 • všetky vstupy na atrakcie a všetky denné výlety podľa programu

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • stravu okrem uvedenej
 • víza (jednoduché vybavenie po prílete)

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 1 voľná strana.
 • Očkovanie nie je povinné žiadne očkovanie.

SoloYolo však odporúča zvážiť očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

Previous

Next

Client24.10. - 04.11.2018

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*