Mexiko

Hola, amigos. Mexiko? Unikátna krajina s azda najvšestrannejšou ponukou zo strednej Ameriky. Práve preto SoloYolo mieri aj sem. Po stopách Indiánov sa vydáme objavovať veľkolepé pyramídy a odkazy v nich. Pikantná kuchyňa, vychladené koktejly. A tie pláže? Skutočný karibský sen. Okúpeme sa nielen v Karibskom mori, ale aj v Tichom oceáne. Relax, adrenalín a hravé aktivity pri mori, ktoré vytvoria puto medzi všetkými. Temperament Mexika si nás ihneď získa a zaručí famózny zážitok.

SoloYolo


+ skupina sólo cestujúcich
+ pôvabné Mexico City a Acapulco – top atrakcie, príjemné podniky
+ čarovná história – pyramídy v Teotihuacán, Palenque, Chichen Itza
+ indiánske trhy plné prekvapení
+ rýchločlnom cez kaňon Sumidero
+ kaskádovité vodopády a lagúny Aqua Azul
+ kúpanie sa v Pacifiku a v Karibskom mori
+ relax na Yucatáne – najkrajšie pláže, jaskyne cenotes
+ stretnutia s domácimi – mexickými SoloYolo kamarátmi
+ mexické delikatesy

Mexiko

16 dní
od 2 460 €

ITINERÁR ZÁJAZDU

1. Odlet do Mexika

Stretnutie na letisku, zoznámenie sa yolkáčov a štrngnutie si šampanským na privítanie. Naše dobrodružstvo sa začína.

Prilietame do metropoly Mexico City. Prvý večer zrejme nikto neodolá vychladenej Corone. Dáte si? A čo tradičná tequila? Sme predsa v Mexiku! Keď budeme miestnym vysvetľovať slovenskú tequilu, všetci budeme praskať od smiechu.

2. Mexico City

Budíček trošku neskôr, lebo máme za sebou náročnú noc, na ktorú pri kvalitných raňajkách zaspomíname. Následne vykročíme do tejto preľudnenej metropoly. Pozrieme si jej dominanty, nazrieme do bežných ulíc a hneď od začiatku budeme plní Mexika. Centrum mesta a jeho pulzujúce námestie Zocálo, prezidentský palác či najväčšia katedrála španielskej kolonizácie. Na námestí Plaza Garibaldi si vypočujeme serenády od tradičných mariachis s obrovskými klobúkmi. To všetko nás nadchne v srdci tejto krajiny. Inak, počuli ste už o lietajúcich Los Voladores? Ak nie, nechajte sa prekvapiť.

3. Legendami opradený Teotihuacán

Kúsok od hlavného mesta leží magický, posvätný Teotihuacán. Miesto plné mýtov a tajomstiev. Fascinujúce pyramídy a cesta mŕtvych. Od sprievodcu sa dozviete cenné informácie k starovekej histórii tohto miesta. Náš zájazd je všestranný a krajinu spoznávame „z každého rožku trošku“. Poobede presun do mesta Acapulco. Deň zakončíme ďalšou vynikajúcou večerou na tanieri. Mexiko je podmanivo pikantné a veľmi nám chutí. Noc je mladá, preto vyrazíme aj na drink.

4. Acapulco

Už ste sa kúpali v Pacifiku? Ideálna príležitosť. Zaujímavé mestské pláže, no tie najlepšie nás ešte len čakajú. Top atrakcia mesta – útes La Quebrada a šialené skoky z výšky 25 metrov. Pri pohľade na letiacich skokanov do úzkej zátoky budeme žasnúť s otvorenými ústami. Wooow.

5. Najväčšia pyramída na svete

Vraciame sa na sever okolo sopky, ktorá nám už na základnej škole lámala jazyk. Majestátna Popocatepetl v plnej kráse. Najväčšia pyramída na svete je v Egypte? Omyl. V meste Cholula. Vojdeme do jej útrob, nadýchneme sa magickej histórie a kráčajúc jej tunelmi budeme cestovať v čase. Následne vás prekvapíme miestnym obedom. Poobede prechod cez pláne s nekonečným počtom obrovských kaktusov do Oaxacy.

6. Oaxaca – chuť autentického Mexika

Významné koloniálne mesto s príznačnou atmosférou. Túlame sa mestom, objavujeme pouličný život a vychutnávame si indiánske trhy. Sušené kobylky chapulines, čokoláda, šťavnaté steaky, tequila alebo mezcal – alkoholický nápoj s červíkom. Akú kombináciu zvolíme na večeru?

7. Monte Alban a Árbol del Tule

Spolu s miestnym sprievodcom sa ponoríme do civilizácie indiánskych Zapotékov. Krátka, no výživná prehliadka nabitá fascinujúcimi faktami. V blízkosti Oaxacy sa nachádza aj obrovitánsky strom Árbol del Tule. Obvod viac než 40 metrov? Neuveriteľné.

8. Kaňon Sumidero

Pokračujeme k ďalšiemu prírodnému skvostu. Pri meste Tuxtla Gutiérrez nás čaká unikátny kaňon Sumidero. Spojíme dva v jedno a zažijeme aj trošku adrenalínu. Sadáme do rýchleho člna a s vetrom vo vlasoch sa budeme prebíjať cez hladinu nekonečnej masy vody, ktorou je hlbočizný kaňon zaliaty. Všetci sa už dobre poznáme, no pri tejto jazde sa spoznáme ešte viac.

9. Mayská pamiatka Palenque

V štýle archeológov sa prebíjame džungľou za vzácnou mayskou pamiatkou Palenque. Aj vám sa javí ako najkrajšia? Po výbornom obede príde druhý vrchol dňa, ten prírodný. Nádherné kaskádovité vodopády a jazerá Aqua Azul. Tá číra tyrkysová voda nás vtiahne a už sa budeme kúpať v lagúne.

10. Biele mesto Merida a okolie

Presun do mexického štátu Yucatan, do mesta Merida. No viac než samotné mesto nás ohúri jeho okolie. Pozrieme si aj národný park Celestun s tisíckami krásnych plameniakov? Ľahneme do hamaky a s lúčmi mexického slnka v tvári si vychutnáme pokojný večer v Meride.

11. Chichen Itza – jeden z divov sveta

Na rad prichádza známa historická pamiatka, za ktorú vďačíme mayskej civilizácii. Chichen Itza, jeden zo siedmich divov sveta, pod patronátom UNESCO. Večer príchod ku Karibskému moru do mesta Cancún. Nasávame atmosféru večerného života na pláži. Najbližšie dni nás čaká relax pri priezračných vlnách Karibiku.

12. Relax na nádherných plážach

Konečne pláže. Atraktívny Cancún je azda najvyhľadávanejším mexickým letoviskom a my ho nesmieme obísť. Kokosové palmy, biely piesok a tyrkysové more. Dokonalá kombinácia plážového relaxu. A k tomu SoloYolo ľadový drink ako pozornosť od nás. Tento oddych sme si zaslúžili.

13. Relax na nádherných plážach

Miestne pláže sú ideálne na fascinujúci východ slnka. Kto bude mať záujem, privstane si so sprievodcom a spolu privítame slnko ranným behom po pláži. Svieži štart do dňa. Potom leňošíme na pláži, chytáme bronz a vychutnávame Karibské more. Skutočný karibský raj. Nadišiel čas aj na adrenalín. V Cancúne si môžeme skočiť bungee jumping. Trúfnete si? Ak nie, nevadí. Vyberieme si iné hravé aktivity, pri ktorých sa zabavíme.

14. Mexický klenot na záver

Milujeme polostrov Yucatán, milujeme mayskú riviéru. Sme tu pár dní a stále nás prekvapí niečím novým. V blízkosti sa nachádza neuveriteľný unikát. Zatopené jamy, jaskyne a podzemné rieky cenotes pri meste Tulum. Výlet bude fakultatívny, no odolá len málokto. Fantastický záver nášho mexického dobrodružstva.

15. Relax na nádherných plážach a odlet domov

To, čo sme v Mexiku zažili, nám už nikto nevezme. Mexiko po dvoch týždňoch zbožňujeme. Posledný, rozlúčkový deň na pláži a poobede odlet domov.

16. Späť doma

Prílet. Mexiko nám chýba, no hreje nás pocit, že končí len zájazd a nie príbeh s našou skupinou. S novými ľuďmi, ktorých sme stretli na ceste, zostávame v kontakte a spolu sa stretávame aj neskôr na Slovensku. Všetci sme SoloYolo family.

Itinerár zájazdu je orientačný. Dodržiavame významnú zásadu SoloYolo zájazdov, a to garantovanú flexibilitu zájazdov. Chceme sa totiž vyhnúť hektickému a striktnému dodržiavaniu programu, ktoré by mohlo narušiť pohodu nášho zájazdu.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s letiskovými poplatkami
 • kvalitného slovenského sprievodcu 24/7
 • pohodlné ubytovanie (3-4* hotely)
 • komfortnú dopravu
 • raňajky
 • všetky vstupy na atrakcie a všetky denné výlety podľa programu

+ Bonus – darčekový balík od SoloYolo

Cena nezahŕňa:

 • stravu okrem uvedenej

Dôležitá poznámka:

 • Cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov po dátume plánovaného návratu zo zájazdu a minimálne 1 voľná strana.
 • Očkovanie nie je povinné žiadne očkovanie.

SoloYolo však odporúča zvážiť očkovanie proti hepatitíde typu A, B (žltačke A, B), brušnému týfusu a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Zároveň odporúčame návštevu svojho lekára a kontrolu aktuálneho zdravotného stavu.

 • Cestovné poistenie – SoloYolo odporúča zriadiť si cestovné poistenie.
 • Transfer na letisko Viedeň-Schwechat – obvykle odlietame z Viedne. Stretnutie účastníkov zájazdu prebieha priamo na letisku Viedeň-Schwechat alebo v Bratislave, odkiaľ bude pre záujemcov (15 €) možnosť spoločného tranferu na letisko Viedeň-Schwechat a transferu Viedeň-Bratislava po návrate.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na SoloYolo. Veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Sme predsa jedna veľká SoloYolo rodina.

"Oceňujem SoloYolo, lebo spája výborný program s inšpiratívnymi solo cestovateľmi.

Branko Radivojevič

"S yolkáčmi dlhé roky spolupracujem. Kamkoľvek do sveta som šiel, boli mi veľkou organizačnou oporou. Teším sa na našu ďalšiu cestovateľskú epizódu. Tentoraz už spoločne, v skupinách so solo cestovateľmi ako som ja."

Majk Spirit

„If it’s just for solo, I’m the first SoloYolo client. See you on the next trip.”

Rita, Russia

"Od dovolenky očakávam nielen relax a aktívne spoznávanie krajiny, ale ideálne aj skvelú partičku. Preto milujem SoloYolo."

Lenka Šóošová 

"Atrakcie v exotikách sú super, ale máme ich aj doma v Bystrici. Na cestách si preto najviac vážim zážitky s fajn ľuďmi. Preto ma zaujali zájazdy SoloYolo."

Marek Slobodník

Previous

Next

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*